Nedostatky na kráse, kterých si muži všímají

Že se my ženy chceme líbit a zaujmout, o tom není pochyb. A že tomu některé z nás věnují opravdu velkou soustu času! Mnohdy se ale zabýváme zbytečně d...

číst více zde...

Dopřejte si šťastnější život. Jak na to?

Když se řekne slovo štěstí, napadne mě začátek básně Adolfa Heyduka, která zazněla ve filmu Škola základ života. ,,Štěstí! Co je štěstí? Muška jenom z...

číst více zde...

Příprava kávy v moka konvičce

Moka konvičky jsou oblíbené zejména v souvislosti domácí přípravy kávy. Poprvé byly světu představeny v roce 1933, a to p. Alfonso Bialetti, po němž s...

číst více zde...
Vyhledávání

Motivační články

Dopřejte si šťastnější život. Jak na to?
Když se řekne slovo štěstí, napadne mě začátek básně Adolfa Heyduka, která zazněla ve filmu Škola základ života. ,,Štěstí! Co je štěstí? Muška jenom zlatá..." Ale také se říká, že štěstí je stav mysli. Nepřijde jen tak samo. Musíme mu vykročit naproti. Jak na to? Třeba správným seřízením mysli.
20 tipů pro spokojenější a zdravější život
Chce to každá z nás. Zdraví, úspěch a krásu. Faktem je, že i pouhá maličkost nás dokáže rozhodit. Přinášíme vám dvacet jednoduchých tipů, abyste se cítily lépe. Jak fyzicky, tak i duševně.
Rozmazlovací techniky
Už je to tady! Lidi venku padají jak hrušky na namrzlém chodníku, vlezlá zima se probíjí víc a víc do popředí. Nejhorší je to počasí... i našeho psa musím pošťuchovat nenápadně špičkou palce za zadní část, aby svou potřebu udělal venku a ne na mém chlupatém koberci. Nesnáším zimu, teda pokud je sníh a jsem na horách, to je jiná, ale ve městě jsou většinou odporné břečky, které mají k líbezné romantice na míle daleko.
Nebuďte šedá myš! Realizujte se.
Mnoho žen trápí, že celé roky jen stojí ve stínu svých průbojnějších a výraznějších kamarádek nebo kolegyň. Patříte mezi šedé myši, které se okamžitě ztratí v davu? Stává se vám, že vás lidé lehce přehlédnou? Jste na veřejnosti nenápadnou osobou, ačkoli uvnitř víte, že se ve vás skrývá pohotová společnice se smyslem pro humor? Je třeba s tím něco udělat.
Tyto citáty slavných žen si nalepte na zrcadlo!
Dokud se nebudete považovat za krásnou, tak krásná nikdy nebudete! To se snadno řekne, ale hůř udělá. Jak dosáhnout toho, abychom se při pohledu do zrcadla samy sobě líbily? Pomoci mohou známé citáty odborníků na krásu jako jsou např. Coco Chanel, Sophia Loren nebo Marilyn Monroe. Přilepte si je na zrcadlo a každý den si je alespoň kouskem oka přečtěte.
Jak dosáhnout svých životních cílů
Každý z nás má nějaké cíle, každý má od budoucnosti jiná očekávání. Ať už máme cíle jakékoli, většinou se chceme především seberealizovat. Bohužel, cesta k uskutečnění cílů je trnitá a plná překážek. Na druhou stranu se právě díky všem komplikacím, které se nám staví do cesty, stáváme odolnější a odhodlanější. V tomto článku najdete několik tipů, které vám mohou pomoci k dosažení svých cílů.
Hlavolamy a hádanky-vyzkoušejte si, jak jste na tom 1. část
Hlavolamy, hádanky, luštěnky a nejrůznější skládačky nejsou jen zábavou pro děti. Právě my dospělí často zapomínáme, jaké to je, lámat si hlavu nad složitou hádankou a následně mít skvělý pocit, když přijdeme na řešení. Vyzkoušejte si přijít na kloub několika zajímavým hlavolamům a zjistěte, jaká je vaše schopnost logického myšlení.
Stanovte si cíle tak, abyste jich dosáhli
Klíčem k dosažení úspěchu je správné vytyčení cílů, chterých chci dosáhnout. Je běžné, že spousta z nás si stanovuje cíle příliš vysoké nebo naopak velmi jednoduše dosažitelné a je také běžné, že spousta lidí si cíole nestanovuje vůbec. Mít cíle, které se prolínají s našimi přání a touhami, je prvním krůčkem k jejich dosažení. Víte, jak si cíle správně stanovit? Jak si nastavit laťku, kterou chci přeskočit?
Fráze, které jsou ve skutečnosti klíčem k životu
Každý chce znát tajemství šťastného života. Ne všichni ale vidí, že se nachází přímo před námi. Často slýcháváme různé fráze, které mnohdy ignorujeme a přehlížíme jejich význam. Nicméně tyto fráze vznikají na základě zkušenosti spousty lidí. Nejspíš proto některé z nich slýcháme tak často. Postupně se uchytili a lidé je opakují, protože se s nimi dokáží ztotožnit. Podívejme se na některé fráze, které jsou klíčem k životu a jeho smyslu.
Disney písničky, které vám zvednou náladu
Kdo by neznal písničky z Disney filmů? Když se učíte dlouho do noci, je vám smutno nebo prostě jen potřebujete zvednout náladu, možná vám některé z těchto hitů poskytnou přesně to, co v dané situaci potřebujete. Jsou to písničky, které je těžké vyhnat z hlavy s když je slyšíte, možná si i do rytmu párkrát zakroutíte boky. Přeji hezký poslech těch nejlepších Disney písniček!
Waris Dirie
Waris Dirie, somálská modelka, spisovatelka, herečka a bojovnice za lidská práva, prožila dětství v chudobě a strachu. V ranném dětství prodělala ženskou obřízku, což s sebou neslo množství zdravotních problémů. Bohužel, tento rituál je součástí Somálské kultury. Waris ve svých 13 letech uprchla ze Somálska. V Evropě a Americe se proslavila zejména jako modelka a aktivistka v boji za práva afrických žen.
Hudba, která vám pomůže překonat rozchod
Když se s někým rozejdeme, je těžké najít tu správnou písničku k poslechu. Potřebujeme se vybrečet, proto podvědomě saháme po smutných, pomalých a dramatických písních. Taylor Swift, Adele apod. nemusí být ale vhodnou volbou. Je lepší si poslechnout písničky, které nejsou tolik ubrečené, nakopnou vás a pomohou vám si uvědomit, že svět tímto neskončil...
Instrumentální hudba, která napomáhá soustředění
Když si vytváříte studijní nebo pracovní playlist, možná byste si rádi přidali několik instrumentálních písniček. Využijete je kdykoli, když se potřebujete soustředit na učení a na práci. Ať už nejraději posloucháte rock, punk, techno nebo metal, při práci, učení a přemýšlení dávejte přednost klidnější instrumentální hudbě. Možná zjistíte, že vám instrumentální hudba vyhovuje a některé z následujících skladeb vám pomohou osvěžit playlist.

Výběr z bazaru Hotmode