Nedostatky na kráse, kterých si muži všímají

Že se my ženy chceme líbit a zaujmout, o tom není pochyb. A že tomu některé z nás věnují opravdu velkou soustu času! Mnohdy se ale zabýváme zbytečně d...

číst více zde...

Dopřejte si šťastnější život. Jak na to?

Když se řekne slovo štěstí, napadne mě začátek básně Adolfa Heyduka, která zazněla ve filmu Škola základ života. ,,Štěstí! Co je štěstí? Muška jenom z...

číst více zde...

Příprava kávy v moka konvičce

Moka konvičky jsou oblíbené zejména v souvislosti domácí přípravy kávy. Poprvé byly světu představeny v roce 1933, a to p. Alfonso Bialetti, po němž s...

číst více zde...
Vyhledávání

Jedinečné náramky Pandora

Všechno začalo v malém šperkařství v Dánské Kodani roku 1982, kdy se jeden manželský pár rozhodl vyrábět kvalitní šperky dostupné všem ženám. Tenkrát ještě netušili, jaká budoucnost je čeká. V současné době je na světě více než 10 000 maloobchodních prodejen celkem ve více než 65 zemích světa. Šperky této značky se pyšní kvalitou, nadčasovým vzhledem a poctivým ručním zpracováním.

Snad nejznámějším produktem značky Pandora jsou náramky, které si každá žena může sestavit sama, a to tak, že náramek bude zachycovat její osobní příběh. Tento koncept vznikl již v roce 1999. Stále je naprosto unikátní. Jak to funguje? První, co potřebujete, je samotný náramek. Můžete vybírat z kožených, stříbrných i zlatých. Jeho cena se pohybuje od 1 190 korun výše. Na něj pak postupně přidáváte přívěsky: nejoblíbenější jsou skleněné korálky, ale můžete zvolit stříbrné nebo zlaté ozdůbky a různé jiné další drobnůstky. Na výběr je až 600 druhů a v prodeji jsou stále některé z úplně prvních přívěsků, které byly k tomuto účelu vyrobeny. Princip je takový, že každý přívěsek, který na svůj náramek přidáte, by měl být symbolem vašeho důležitého životního okamžiku. Některé ženy přidávají kamínky podle partnerského výročí, jiné za každou rodinnou událost, či změnu partnera přidají jednu korálku. Záleží jen na vás. Když už budete mít na náramku několik přívěsků, můžete tak mít svůj životní příběh stále u sebe. Třeba potkáte ženu nosící také podobný náramek a povyprávíte si o tom, jak vznikal a co jednotlivé přívěsky symbolizují. Je pravdou, že pořízení náramku Pandora a přívěsků není vůbec levná záležitost. Za každý přívěsek zaplatíte zhruba 700- 1 800 korun.

Firma Pandora dbá na ruční výrobu. Veškeré šperky jsou vyráběny převážně ze zlata, stříbra nebo skla Murano. Každý šperk, který je vytvořen, projde rukama nejméně třiceti lidí. V továrně pracují kováři, zlatníci a spousta odborníků zabývajících se vsazováním drahých kamenů do šperků.

Na webu Pandora si můžete vlastní náramek sestavit online. Vyzkoušejte to. Je to jednoduché. Odkaz je zde: http://www.pandora.net/cs-cz/explore/inspiration/create-combine/bracelet-designer.

Tip Hotode: pokud chcete někomu udělat opravdu velkou radost, darujte mu náramek s jedním přívěskem. Uvidíte, že do roka na jeho náramku přibyde další. Šperkům Pandora totiž nelze odolat. V galerii pod článkem si můžete prohlédnout ukázky originálních náramků.

zdroj obrázků: http://www.facebook.com/pandorajewelry

Soubory ke stažení
Fotogalerie