Nedostatky na kráse, kterých si muži všímají

Že se my ženy chceme líbit a zaujmout, o tom není pochyb. A že tomu některé z nás věnují opravdu velkou soustu času! Mnohdy se ale zabýváme zbytečně d...

číst více zde...

Dopřejte si šťastnější život. Jak na to?

Když se řekne slovo štěstí, napadne mě začátek básně Adolfa Heyduka, která zazněla ve filmu Škola základ života. ,,Štěstí! Co je štěstí? Muška jenom z...

číst více zde...

Příprava kávy v moka konvičce

Moka konvičky jsou oblíbené zejména v souvislosti domácí přípravy kávy. Poprvé byly světu představeny v roce 1933, a to p. Alfonso Bialetti, po němž s...

číst více zde...
Vyhledávání

Návody

Jak jednoduše docílit bělejších zubů
Připusťme si, že zářivě bílý úsměv je mnohem hezčí než když na vás někdo cení zažloutlé zuby s tmavými skvrnami. Přinášíme pár tipů, jak svůj úsměv rozzáříte.
Příprava kávy v moka konvičce
Moka konvičky jsou oblíbené zejména v souvislosti domácí přípravy kávy. Poprvé byly světu představeny v roce 1933, a to p. Alfonso Bialetti, po němž se jmenuje i firma, která je doposud vyrábí. V tomto článku se podíváme na moka konvičky podrobněji. Zjistíme, jak fungují a jak v nich připravit lahodnou kávu.
Zázvorový sirup a zázvor v medu
Zázvor je téměř zázračná rostlina, na kterou spousta lidí v tomto sychravém období spoléhá. Díky jeho protizánětlivému a antibakteriálnímu působení se používá nejen preventivně, ale také přímo k léčení rýmy, nachlazení nebo chřipky. V článku najdete návody, jak si připravit ze zázvoru domácí medicínu: tedy zázvorový sirup a zázvor v medu.
Jak vyrobit domácí šampon z mydlice lékařské
Mydlice lékařská, saponaria officinalis, je vytrvalá bylinka, která byla v minulosti dlouho používána místo mýdla. Dnes je její využití poměrně široké. Květ se využívá v kuchyni, kořen v boji proti akné a lupénce, list, stonek a kořen k praní jemných tkanit a mytí vlasů. V tomto článku najdete návod, jak si z mydlice lékařské vyrobit domácí šampon.
Domácí detox nápoje
V prvé řadě bychom si měli ujasnit, co je to vlastně detox. Poslední dobou je tohle slovíčko často skloňováno, ale víte přesně, oč se jedná? Detoxikace, zkráceně detox, je očista organismu. Cílem je zbavit tělo škodlivin, které jsme vědomě či nevědomě nasbírali. Stoprocentní detox je doprovázen půstem, pijí se pouze zeleninové štávy, bylinkové čaje a různé detox nápoje.
4 domácí vlasové masky
Před pár dny jsme vám slíbili článek, v němž se dočtete o nejrůznějších typech masek na vlasy. Své sliby samozřejmě plníme, takže pokračujte ve čtení dále. Jistě si z naší malé nabídky vyberete.
Jak jednoduše skoncovat s kruhy pod očima
Tmavé kruhy pod očima nejsou zrovna přitažlivé. Tisíce žen na celé planetě denně sahají po korektorech a make-upu, aby tuto vadu na kráse zamaskovaly. V některých případech se kruhy pod očima objeví jen nárazově, například po prohýřené noci s minimem spánku. Věděly jste ale, že důvodů pro vznik kruhů pod očima je mnohem více?
Tipy a triky pro rychlejší růst vlasů
Nikde není psáno, že každá žena musí vlastnit dlouhé vlasy. Rozverný krátký účes je stejně sexy jako vlasy do pasu. Pokud přeci jen dáváte přednost záplavě dlouhých kadeří a zdá se vám, že vaše vlasy rostou do délky velmi pomalu, vyzkoušejte naše rady. Budete tak o krok blíže ke své vysněné koruně krásy. A jistě budete překvapeny, že se nedočtete o žádných pilulkách. Rychlejšího růstu vlasů docílíte naprosto jednoduše.
Připravte si domácí pleťovou masku s medem
Med je úžasný. Používáme ho při vaření a pečení, sladíme si jím čaj, je výborný při léčbě rozpraskaných rtů a nevzhledných oparů. Opravdu. Já osobně na opary trpím často, vyzkoušela jsem všechny dostupné mastičky a vodičky z lékárny. Nejlépe a nejrychleji se mi opar zahojil vždy, když jsem na něj nanesla prstem trochu medu, nechala působit asi deset minut, a poté jsem medík opláchla pod vlažnou vodou.
Jak zmírnit psí štěkání
Štěňátka. Když je člověk vidí, zaplesá mu srdíčko a nejraději by je objímal a muckal a tulil se k nim až do skonání. Jenže i psí miminka rostou. Čím jsou větší, tím více se projevuje jejich charakter. Bohužel se najdou i takoví pejsci, kteří štěkají a štěkají a zdá se, že nikdy nepřestanou. Z toho vyplívají hned dva problémy. Jednak vám toto „neopodstatněné“ štěkání leze na nervy, jednak můžete hodně naštvat sousedy. Zejména pokud bydlíte v bytě.
Jak docílit dokonalého obočí
Krásný a upravený obličej je důležitý pro každou z nás. Pochybuji, že by některá žena chtěla vypadat jako strašák. Chceme být přirozené a atraktivní. Hezký obličej ale dokáže zkazit obočí, ať už svým tvarem, nebo tloušťkou. Dokonale vytrhané oblouky už se nenosí. Chvála Bohu! Momentálně je in obočí hustší, přirozené.
Zbavte se strií
Strie jsou častým kosmetickým problémem nejen žen, ale i mužů. Jedná se o drobné trhlinky v kůži, které vznikají jejím napínáním. Strie se často objevují u těhotných žen, zejména na břiše, ale zaregistrovat je můžete i na prsou, stehnech a bocích. Stačí, abyste rychle přibraly pár kilo. Možná se vám strie objevily, i když si držíte stále stejnou váhu a miminko nemáte. Jsou to mršky, zjeví se, aniž by k nim byl očividný důvod. Znám takové případy.
Vánoční dekorace, které hravě zvládnete
Před pár dny jsem se procházela nejmenovaným obchodním domem. Byl vyzdoben od podlahy po strop vánočními cingrlátky, řetězy a girlandami. Vánoční atmosféra na mě dýchla tak silně, že jsem se během chvilky začala cítit jako čtyřiadvacátého. Zamířila jsem k vánočním ozdobám a dekoracím. Mám jich sice doma v krabici nespočet, ale prostě si musím každý rok koupit něco nového. Taková moje úchylka.

Výběr z bazaru Hotmode